Czy kurier zapakuje moją paczkę?

Coraz częściej robimy zakupy przez internet, a wysyłka towarów za pomocą firm kurierskich jest niezwykle powszechna. Ludzie korzystają na co dzień z usług kurierów, nadając i odbierając przesyłki. Osoby prywatne i firmy czy sklepy internetowe muszą mierzyć się z odpowiednim opakowaniem przesyłanych przedmiotów. 

Czy istnieje możliwość, aby kurier zapakował twoją przesyłkę? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Tak naprawdę za właściwe zapakowanie przesyłki, zgodnie z prawem przewozowym, odpowiada nadawca. To ty musisz ją zabezpieczyć w taki sposób, aby nie stanowiła zagrożenia dla innych przesyłek czy kuriera. Jeśli źle zapakujesz przesyłkę i ulegnie ona uszkodzeniu w trakcie transportu, to wina leży po twojej stronie. Kurier ma prawo odmówić przyjęcia niewłaściwie spakowanej przesyłki. Do zapakowania warto użyć wytrzymałych, kartonowych pudeł oraz wypełniaczy w postaci piankowych chipsów czy woreczków z powietrzem. Całość należy koniecznie okleić taśmą klejącą, w taki sposób, aby uniemożliwić wysypanie się zawartości. Dokumenty należy przesyłać w kopertach usztywnianych lub w foliopakach.

Pomoc firmy kurierskiej w pakowaniu 

Większość firm kurierskich oferuje różnego rodzaju opakowania. Mogą to być pudełka kartonowe wielowarstwowe, foliopaki czy wytrzymałe koperty. Kupisz je przez internet, a także bezpośrednio w punktach nadawczych. Dostępne są tam również folie bąbelkowe, folie stretch, taśmy klejące o różnej szerokości i inne opakowania, które możesz wykorzystać, nadając różnych rozmiarów paczki. Jednakże kurier nie jest osobą, która spakuje przesyłkę za ciebie. Jako nadawca musisz ją sam zabezpieczyć w taki sposób, aby bezpiecznie dotarła do celu. Jeśli planujesz wysyłkę, to przygotuj się zawczasu, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji i problemów. Zamawiając kuriera możesz również skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak ubezpieczenie czy nalepka ostrożnie, które zagwarantują większe bezpieczeństwo przesyłanych towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + cztery =