Jak sprawdzić, gdzie firma kurierska ma punkty nadania i odbioru

Jak sprawdzić, gdzie firma kurierska ma punkty nadania i odbioru?

Nadawanie przesyłek w dobie internetu jest dość proste i klarowne, ale niestety nie wszyscy sobie z tym radzą. Większość osób starszych miewa problemy z komputerem i siecią, zaś inni wolą być obsługiwani bezpośrednio przez wykwalifikowanych pracowników i wybierają wówczas Pocztę Polską. Okazuje się jednak, że firmy kurierskie znają wymagania także tych klientów i oferują im możliwość nadania paczek w punktach nadania oraz odbioru. Dla wielu nadawców to najlepsze rozwiązanie i doskonale łączy oba powyższe światy. Co więcej, jest także fantastycznym wyborem z kilku innych powodów, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o sposobie nadania.

Odbiór przesyłki przez kuriera

Najważniejszą rozterką, z którą boryka się każdy klient na samym początku jest sposób nadawania przesyłek. Większość osób, szczególnie młodych i obeznanych w środowisku internetu, z pewnością wybierze możliwość nadania przesyłki z odbiorem przez kuriera. Wówczas po nadaniu i pozytywnym opłaceniu zlecenia, w miejscu nadania pojawi się pracownik firmy kurierskiej i odbierze od nas opłaconą przesyłkę, a następnie przekaże ją do dalszej dyspozycji. To bardzo duże ułatwienie dla tych, którzy lubią być obsługiwani bez wychodzenia z domu. Często są to osoby, które nie mogą opuścić swojego miejsca zamieszkania lub pracy, a także ludzie, którzy lubią skorzystać z bardzo wygodnego sposobu nadawania.

Nadanie przesyłki w punkcie nadań

Istnieje jednak również druga opcja, mianowicie możliwość pozostawienia opłaconej przesyłki w punkcie firmy kurierskiej. Zazwyczaj większość firm kurierskich ma w każdym mieście minimum kilka punktów, w których można pozostawić przesyłkę pracownikowi i tym samym przekazać paczkę w ręce zaprzyjaźnionego agenta. Co ciekawe, istnieją także punkty nadania stworzone przez duże platformy kurierskie, takie jak epaka.pl, które działają pod własnym szyldem. Zazwyczaj można w nich nadać przesyłki wszystkich firm kurierskich dostępnych w ofercie i tym samym nie poszukiwać punktu konkretnego spedytora. To ogromne ułatwienie dla każdego klienta.
Nadawanie przesyłek w punktach kurierskich ma bardzo wiele zalet z punktu widzenia nadawcy. Po pierwsze, klient nie jest wówczas uzależniony od przybycia pracownika firmy kurierskiej, gdyż paczki dostarczy sam do punktu nadania. Dzięki temu można przekazać przesyłki pracownikowi tuż po swojej pracy i tym samym załatwić tę sprawę w drodze do domu, bez nadrabiania kilometrów czy tracenia czasu. Po drugie, osoba nadająca paczkę w punkcie może liczyć na pomoc pracownika we wszystkich kwestiach, od sposobu pakowania, aż po wybór konkretnej usługi dodatkowej. To bardzo duża zaleta dla osób, które nie są pewne swoich wyborów i wolą skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Warto jednak pamiętać, że to zaleta jedynie stacjonarnych punktów platformy nadań epaka.pl. Po trzecie, liczy się także czas – jeśli punkt nadania znajduje się tuż obok naszego miejsca zamieszkania lub pracy, to dotarcie do celu zajmie mniej niż kilka minut. To ogromna oszczędność czasu zarówno w stosunku do oczekiwania w kolejce w placówce pocztowej, jak i na pracownika firmy kurierskiej, który ma paczkę odebrać w miejscu naszego zamieszkania.

Gdzie znaleźć punkty nadania i odbioru?

Każda firma ma zupełnie inną politykę nadań, dlatego należy bardzo dokładnie przestudiować ich ofertę, gdyż punkty nadań zazwyczaj nie łączą wielu firm pod jednym adresem. Dla przykładu firma DPD posiada własne punkty Pick-Up rozsiane po całej Polsce, zaś przewoźnik DHL przygotował własne punkty o nazwie DHL Parcel. UPS nie pozostaje w tyle oferując UPS Access Point. Warto zatem wiedzieć, że każda licząca się na rynku firma kurierska posiada punkty nadania oraz odbioru, które umożliwiają pozostawienie paczki zaprzyjaźnionej obsłudze sklepu bądź lokalu usługowego. Należy jednak pamiętać, że to miejsca, w których nie uzyskamy pomocy względem sposobu pakowania czy usług dodatkowych. Pracownicy mają obowiązek tylko i wyłącznie przyjęcia przesyłki i pokwitowania potwierdzenia nadania, gdyż nie są przyjęci w firmie spedycyjnej lecz jedynie przyjmują paczki na podstawie indywidualnej umowy.

Wszelkie punkty są doskonale uwidocznione na stronie przewoźnika i można je znaleźć bez większego problemu w kilka chwil. Zazwyczaj są wykazane na interaktywnej mapie, którą można przybliżać i oddalać zależnie od potrzeb. Dzięki temu można w szybki i prosty sposób sprawdzić gdzie znajduje się najbliższy punkt i tym samym zdecydować o wyborze danej firmy kurierskiej. Na platformie kurierskiej sprawa ma się nieco inaczej. Każdy punkt epaka.pl świadczy usługi wszystkich firm kurierskich dostępnych w ofercie, dzięki czemu nie trzeba poszukiwać punktów innych spedytorów podczas nadawania przesyłki. Należy jednak wiedzieć, że takie punkty przyjmują paczki zamówione wyłącznie za jej pośrednictwem, co zazwyczaj bardzo się opłaca i jest pozbawione wad. Pracownicy również pomogą we wszelkich kwestiach tyczących się platformy oraz samej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 1 =