Jak znaleźć najtańszego kuriera

Jak znaleźć najtańszego kuriera

Poszukiwanie odpowiedniej firmy kurierskiej jest bardzo trudne. Większość z nich ma swoje osobne strony internetowe, które są zaprojektowane w zupełnie różny sposób. Właśnie z tego względu zamawianie firmy kurierskiej jest problematyczne szczególnie dla osób, które nadają paczki stosunkowo rzadko i nie są w tym temacie wystarczająco obeznane. Tacy klienci wybierają zazwyczaj pierwszą ofertę którą poznają, co bardzo często oznacza również jedną z droższych. Czy da się znaleźć niedrogą firmę kurierską, w której można nadać paczki tanio, ale i bezpiecznie? Okazuje się, że zdecydowanie tak!

Problemy przy poszukiwaniu taniej firmy kurierskiej

Pierwszym problemem, z którym spotka się praktycznie każdy zainteresowany klient, jest odwiedzenie stron internetowych poszczególnych przewoźników. Zazwyczaj są to platformy bardzo rozbudowane i tym samym niezbyt czytelne. Natłok informacji przytłoczy z pewnością każdego przyszłego klienta, gdyż wyszukanie nawet podstawowych zagadnień jest trudne i czasochłonne. Zazwyczaj wartościowe informacje znajdują się na kolejnych podstronach i są ukryte, a co więcej – często także nieaktualne.
Mnożąc te trudności z ilością dostępnych firm spedycyjnych okaże się, że na poszukiwaniu ważnych informacji – w tym tych dotyczących cenników – spędzimy wiele godzin, studiując konkretne rozwiązania i wybierając usługi dodatkowe. Wielu klientów decyduje się wówczas na skorzystanie z usług pierwszej lub drugiej firmy kurierskiej, co często skutkuje nadaniem paczki
w niesprzyjającej cenie i z nieodpowiednimi warunkami.

Bardzo duże kłopoty wiążą się także z wyborem ewentualnych usług dodatkowych. Zdecydowana większość firm kurierskich dysponuje zupełnie innymi możliwościami i w zupełnie różnych cenach, dlatego powinno się poznać je wszystkie jeszcze przed złożeniem zamówienia. To jednak bardzo czasochłonne i problematyczne zajęcie, przez co większość klientów nie decyduje się na ten krok i wybiera taką usługę, która zaspokaja ich potrzeby tylko w pewnym stopniu.

Jak znaleźć najtańszą firmę kurierską?

 

Wbrew pozorom jest to zadanie stosunkowo łatwe, szybkie i w niektórych przypadkach także bardzo ciekawe. Wystarczy skorzystać ze stron skupiających oferty większości przewoźników i szybko poznać szczegóły zamówienia na bieżąco, co pozwala zdecydowanie oszczędzić czas. Umożliwia to między innymi platforma epaka.pl, czyli broker kurierski, który charakteryzuje się ogromnym wyborem dobrych firm spedycyjnych, wśród których warto wymienić takie jak DPD, DHL, UPS, K-EX, FedEx, Paczkomaty InPost, Geis, GLS, a także Paczka w ruchu, Meest, Poczta Polska, Paczka48, Świat Przesyłek czy Erontrans. To pozwala na zaprezentowanie na platformie epaka.pl cen danego zlecenia u praktycznie wszystkich przewoźników dostępnych w Polsce i za granicą.

Wystarczy w pierwszych polach wpisać podstawowe dane dotyczące przesyłki, takie jak jej waga, wymiary zewnętrzne oraz sposób pakowania i destynację oraz punkt nadania. Po kliknięciu przycisku “Wyślij”, otrzymamy wstępne wyceny firm, które podejmą się wysyłki, i wybierając jedną z nich przechodzimy do kolejnego okienka, w którym z kolei znajdują się wyszczególnione usługi dodatkowe. Warto tu wymienić między innymi dodatkowe ubezpieczenie czy dostarczenie przesyłki do adresata w godzinach porannych następnego dnia (usługa jest dostępna tylko w niektórych miastach ze względów logistycznych). Co ciekawe, nie zawsze wybór najtańszej firmy kurierskiej okaże się także tym najbardziej atrakcyjnym. Otóż często okazuje się, że w firmie spedycyjnej, która kusi niską ceną wszystkie opcje ponadstandardowe są bardzo kosztowne. Może się zatem okazać, że lepszym wyborem będzie skorzystanie z firmy nieco droższej, ale z tańszą usługą dodatkową, którą jesteśmy zainteresowani.

Epaka.pl umożliwia bezproblemowe porównanie ofert on-line na bieżąco, dzięki czemu można poznać wszelkie detale już na etapie składania zamówienia. To ogromna przewaga tego brokera kurierskiego nad bezpośrednim poznawaniem ofert u firm spedycyjnych, gdyż takie rozwiązanie oszczędza czas i pozwala na zrealizowanie zamówienia w pełni po naszej myśli.

Czy firmy kurierskie są droższe niż Poczta Polska?

Większości osób wydaje się – błędnie – że nadanie przesyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej w placówkach jest tańsze i bardziej przystępne. Okazuje się, że wcale tak nie jest. Bardzo często usługa kurierska Poczty Polskiej jest nieco droższa niż u konkurencyjnej firmy kurierskiej. Co więcej, oczekiwanie na swoją kolej przy okienku jest bardzo dużą stratą czasu, który można wykorzystać do zupełnie innych celów. Również dojazd bywa dość kłopotliwy i zarazem kosztowny. Warto zatem poznać oferty wszystkich firm kurierskich i wybrać taką, która okaże się najtańsza.

Czy epaka.pl jest receptą na problemy z wysyłką?

Na stronie Epaka.pl. najistotniejsza jest przejrzystość. Dzięki znakomicie zaprojektowanej stronie można poznać na bieżąco wszelkie ceny większości przewoźników w Polsce i wybrać taką ofertę, która sprosta wszelkim oczekiwaniom. Co więcej, na platformie można znaleźć dziesiątki tekstów pomocniczych i skorzystać z wiedzy profesjonalnej obsługi, a także nadać wygodnie paczkę w jednym z wielu punktów dostępnych w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =