Jakie firmy oferują nadanie przesyłki kurierskiej w Łodzi?

Przygotowując się do przesłania naszej przesyłki, rozważamy różne opcje, starając się znaleźć jak najlepszą możliwość. Chcemy, aby paczka była szybko nadana, wysłana oraz by trafiła do adresata w odpowiednim czasie. Warto porównać różne możliwości dostępne na rynku, aby znaleźć tę właściwą i odpowiednią właśnie dla nas.

Jak przesłać paczkę?

Każda firma ma swoje zasady, które usprawniają wysłanie przesyłki kurierskiej. Przykładowo InPost oferuje niedrogą i szybką usługę kurierską. Wszystko zaczyna się od zamówienia kuriera. Istnieje kilka opcji. Możemy nadać paczkę, kiedy kurier nas odwiedzi, bądź znaleźć w internecie najbliższy Punkt Obsługi Paczek InPost lub paczkomat i tam podążyć wraz z paczką. Należy pamiętać, aby paczka była dobrze opisana wszystkimi pełnymi danymi naszego odbiorcy oraz nadawcy. Przy pomocy Managera Paczek możemy w łatwy sposób przygotować specjalną etykietę. Można ją wygenerować w zaledwie kilku krokach. Nadawca może śledzić drogę swojej paczki w Managerze Paczek, zaś odbiorca w internecie, na stronie InPostu. Ceny nadania przesyłki kurierskiej zaczynają się od 13,50 złotych.

Firma DPD również pozwala w łatwy sposób nadać przesyłkę kurierską, którą możemy wycenić przez internet, wprowadzając jej gabaryty czy zawartość. Podajemy także nasze dane, miejsce, z którego chcemy przekazać paczkę kurierowi. Musi być jednak odpowiednio opakowania, według wskazówek firmy DPD. Na stronie głównej kuriera można znaleźć odpowiednie wytyczne dotyczące pakowania naszej paczki. Z pewnością będą bardzo pomocne, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy nadajemy paczkę. Na koniec na paczce musimy umieścić specjalną etykietę i już możemy śledzić losy naszej paczki poprzez stronę internetową kuriera. Ceny nadania przesyłki krajowej zaczynają się od 13,99 złotych.

Kurier DHL jest również popularną opcją nadania przesyłki kurierskiej. DHL szczyci się tym, że swoją paczkę możemy nadać w 3 minuty. Możemy to uczynić zarówno przez internet, jak i kuriera DHL. Warto skorzystać z internetowego wyliczenia, ile będzie nas kosztować nadanie paczki o wybranych gabarytach. Wybieramy swój adres oraz adres odbiorcy i już mamy wszystkie potrzebne informacje. Korzyścią DHL jest fakt, że nie trzeba zawierać umowy z firmą podczas nadawania paczki. Jeśli nie chcemy wiązać się z jednym kurierem dłuższą współpracą, można skorzystać z takiej możliwości. Naszą przesyłkę możemy także nadać z każdego urządzenia, również mobilnego. To spore ułatwienie, ponieważ nie każdy z nas ma stale dostęp do laptopa. Jeśli chcemy, otrzymujemy też możliwość wykupienia ubezpieczenia. Może ono opiewać nawet na kwotę 6500 złotych, jeśli na trasie paczki wydarzy się coś niespodziewanego.

Co dalej z naszą paczką?

Po nadaniu paczki i przekazaniu jej do kuriera, pozostaje już tylko czekać na potwierdzenie od odbiorcy, iż otrzymał swoją przesyłkę. Narzędziem ułatwiającym pracę są specjalne podstrony na stronie kuriera, które pozwalają sprawdzić miejsce przebywania paczki. Być może dopiero rusza w trasę, bądź jest już w sortowni. Jeśli paczka zatrzyma się gdzieś na dłuższy czas, możemy łatwo sprawdzić, gdzie jest. Wystarczy wpisać numer przesyłki, zlecenia lub numer nadania. W razie czego istnieje także możliwość kontaktu z firmą kurierską. Można się z nimi skontaktować przez telefon oraz stronę internetową.
Nadanie przesyłki kurierskiej jest zatem rzeczą bardzo prostą i przyjemną. W dzisiejszych czasach duża konkurencja pomiędzy firmami kurierskimi sprawiła, że ceny są coraz przystępniejsze. Także szybkość usługi jest znacznie lepsza. Nie należy mieć obaw, tylko korzystać z mnogości możliwości, jakie oferują nam obecnie firmy kurierskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 18 =