Crop view of woman in casual clothes using duct tape to pack carton box for moving on blurred background

Największe i najcięższe gabaryty paczek, które można nadać u kuriera w Łodzi

Problematyczne gabaryty

Chcesz nadać paczkę o  dużym rozmiarze, której waga również nie należy do najmniejszych? Z podobnym problemem może zmierzyć się każdy z nas. Meble, ciężkie ozdoby, produkty budowlane- między innymi takie przedmioty mogą wymagać specjalnego transportu. A transport zewnętrzny jest często po prostu nieopłacalny, przy czym problem pozostaje nierozwiązany. Nie mówiąc  o fakcie, że nie wiemy, czy nasza przesyła spełnia kryteria usługi wysyłki. W takim przypadku najlepiej skorzystać z usługi kurierskiej, która obejmuje transport dużych paczek. Jednak jak w przypadku każdej usługi, wytyczne określające dopuszczalne gabaryty nie są nieograniczone. Na rynku dostępnych jest wiele firm kurierskich, które oferują pomoc w przypadku paczek o dużych gabarytach, jednak warto pamiętać, w jakim przedziale mieści się to określenie. To informacja, która może uratować nas w kryzysowym momencie.

Wyszukiwarki

W tym, jak i w innych problematycznych kwestiach pomóc mogą internetowe wyszukiwarki kurierów. Przeciętna wyszukiwarka, aby pokazać nam zestawienie dopuszczalnych wymiarów oraz cen wysyłki dużej paczki, oczekuje wprowadzenia kilku  podstawowych danych. Wśród oczekiwanych cech, które potrzebne są do wyceny znajduje się: waga przesyłki (podana w kg), wymiary przesyłki (szerokość x wysokość x głębokość), szczegóły dotyczące zapakowania przesyłki, informacja dotycząca jej zawartości, miejscowość, kod pocztowy oraz kraj nadania, miejscowość, kod pocztowy oraz kraj doręczenia, a także dane kontaktowe nadawcy. Warto pamiętać, że ofert firm kurierskich oferujących przewóz dużych paczek w wyniku wyszukiwania poprzez wyszukiwarkę internetową dostaniemy mniej, niż ofert standardowego przewozu. Internetowe wyszukiwarki cechuje obszerna baza danych, których zgromadzenie kosztowałoby nas sporo czasu, a porównanie wycen przynajmniej drugie tyle. Mimo wszystko, powinniśmy zdawać sobie sprawę z ogólnych wytycznych dotyczących  gabarytów przesyłek, aby uniknąć rozczarowań. W przypadku paczek standardowych, firmy kurierskie jasno informują o maksymalnych wymiarach oraz wadze przewożonego towaru. Podobnie jest w przypadku większych paczek, inaczej zwanych „niestandardowymi”.

Paczki niestandardowe

Tą nazwą określa się paczki o dużych gabarytach, których przewóz wymaga zwiększonego nakładu pracy, oraz specyficznych metod przewożenia. Do przewozu takich wysyłek potrzebne są większe pojazdy, a także często zaangażowanie większej ilości osób. Nic więc dziwnego, że wycena przewozu paczek niestandardowych wynosi więcej, niż w przypadku tych o standardowych rozmiarach i wadze. Wiele firm oferuje podobną usługę, jednak w przypadku, gdy rezygnujemy z internetowej wyszukiwarki, musimy liczyć się z faktem, że część firm nie poinformuje nas o cenie wysyłki „od ręki”. Na wycenę trzeba czekać czasami dłużej, podobnie jak na samą informację o maksymalnych wymiarach oraz wadze przesyłki. Istnieją jednak firmy, które taką informację podają. Na stronie jednej z większych firm kurierskich dowiadujemy się o maksymalnych gabarytach niestandardowych paczek. Według informacji na stronie, paczka niestandardowa oznacza taką, która jest oczywiście większa od paczki o standardowych wymiarach oraz wadze, jednak mieści się w jasno określonych ograniczeniach: najdłuższy bok 270 cm, suma długości i obwodu wynosić powinna 330 cm, a waga rzeczywista przesyłki nie powinna przekraczać 70 kg. Mając na uwadze te wytyczne, możemy bez nerwów zadbać o odpowiedni transport naszej paczki, nie martwiąc się o jej ponadprzeciętną wagę i wymiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + piętnaście =