O tematyce tego portalu

Prowadzony przez nas portal poświęcony jest wszelkim zagadnieniom dotyczącym branży kurierskiej. Niezależnie od tego, czy wysyłacie czy tylko odbieracie paczki, znajdziecie tu wiele przydatnych informacji. O czym dokładnie piszemy?

Przede wszystkim przedstawiamy sposoby wysyłania paczek – także tych niegabarytowych – na terenie kraju oraz poza granice Polski. Informujemy, gdzie i na jakich zasadach można nadać przesyłkę w zależności od jej miejsca doręczenia oraz zawartości.

Wytłumaczymy, od czego zależy termin doręczenia paczki, pokażemy też, jak można zaoszczędzić na wysyłce. Postaramy się też przybliżyć zakres artykułów, które w świetle prawa nie mogą być wysyłane. Oraz wyjaśnimy, jak najlepiej oznaczyć różne przesyłki tak, aby dotarły one do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie.Poruszamy również temat dotyczący wagi wysyłki. Dowiecie się, jakie są limity oraz ceny poszczególnych firm kurierskich. Jako że każda z nich oferuje inne warunki dostarczenia oraz wysyłania paczki, porównamy dokładnie oferty największych przewoźników funkcjonujących na terenie Łodzi tak, abyście mogli sami ocenić, który z nich ma najdogodniejsze dla Was oferty.

Zapewniamy, że przydatne informacje znajdą u nas zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które są zainteresowane wszystkim tym, co związane z odbieraniem i nadawaniem paczek.