new mini buses in the Parking lot

DHL

Oferta przesyłek kurierskich firmy DHL w Łodzi

DHL – klucz do sukcesu

DHL jest na rynku od dawna, cieszy się renomą i uznaniem, a także opinią firmy godnej zaufania. Jak mówią nam oceny wystawiane przez zadowolonych klientów, przesyłki docierają bardzo szybko i bezproblemowo, pracownicy są kompetentni i poważnie podchodzą do swojej pracy, a samo przedsiębiorstwo stało się synonimem efektywności i niezawodności, niczym szwajcarski scyzoryk. Przyjrzyjmy się, jak wygląda oferta przesyłek kurierskich firmy DHL.

Przesyłki eksportowe

Jeśli chodzi o ofertę przesyłek międzynarodowych z naszego kraju, firma proponuje nam trzy główne opcje usług. Pierwszą jest Same Day w dwóch wariantach – Jetline i Sprintline. Jest to wariant użyteczny, gdy przesyłka ma być dostarczona w najkrótszym możliwym czasie – jest ona wysłana pierwszym dostępnym lotem i doręczana w możliwie najkrótszym czasie. Podopcja Sprintline stosowana jest, gdy niezbędne jest specjalne traktowanie towaru.

Druga opcja usług nazwana przez firmę Time Definite również poświęcona jest przesyłkom pilnym z tą różnicą, że w tym wypadku zostaną one dostarczone w pierwszym możliwym dniu przed upływem wybranej uprzednio godziny lub przed końcem dnia roboczego, w zależności od preferencji klienta. Warto wspomnieć o opcji DHL EXPRESS ENVELOPE, która umożliwia transport dokumentów mieszczących się w firmowej kopercie DHL.

Trzecim sposobem nadawania przesyłek eksportowych jest tryb Day Definite, który jest opcją ekonomiczną. Doręczenie odbywa się poprzez transport drogowy w określonym, nieprzekraczalnym terminie.

Przesyłki importowe

Tutaj nazewnictwo ofert i ich specyfika jest taka sama jak w przypadku eksportowych – mamy tryby Same Day, Time Definite i Day Definite. Zasady ich doręczania są identyczne jak w poprzednim przypadku, z tą różnicą, że nasza przesyłka zmierza do Polski a nie odwrotnie.

Usługi dodatkowe

Firma DHL oferuje szeroki zakres usług dodatkowych, poprzez niestandardowe formy dostawy aż po usługi neutralizacji zużycia CO2 .
Po pierwsze, przesyłkę można ubezpieczyć zwiększając zakres standardowej odpowiedzialności DHL. Można także zastosować tę opcję w stosunku do dokumentów.
Ponadto, przedsiębiorstwo oferuje ciekawą usługę dla klientów chcących wspierać środowisko – specjalny program obejmujący obliczanie śladu węglowego danej przesyłki i rekompensację tej wielkości poprzez działania firmy w ochronie środowiska, które akredytowane są przez instytucję Société Générale de Surveillance (SGS).

Firma umożliwia, za dodatkową opłatą, niestandardowe opakowania, takie jak kartony do transportu wina czy specjalistyczne opakowania dla przemysłu farmaceutycznego, co świadczy o jej poważnym podejściu do klienta i wszechstronności. Ponadto, umożliwia ona odbiór przesyłek w soboty, odbiór lub doręczenie dedykowane, kurier może uzyskać podpis od odbiorcy lub osoby upoważnionej, co upewnia klienta o wykonaniu usługi i niweluje możliwość pomylenia adresu.

DHL Express specjalizuje się również w zagadnieniach celnych i oferuje szeroki zakres wsparcia w ich zakresie, takich jak możliwości magazynowania, prowizji wykładowych czy wystawianie świadectw pochodzenia.

Nie sposób nie wspomnieć również o rozwiązaniach dla przemysłu – DHL posiada warianty transportu dla branży medycznej do transportu przesyłek wrażliwych na czas i temperaturę, a także opcje dla przesyłania sporej ilości przesyłek skonsolidowanych w jednym kraju a następnie dekonsolidowanych i dostarczanych pod wskazane adresy w drugim. Wszystko to sprawia, że DHL jest firmą wartą swojej reputacji i bez wątpienia czołowym przedstawicielem usług kurierskich na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − siedem =