Man in red signs delivery on touchscreen tablet. Cropped shot of man wearing red shirt signing tablet for delivery. Yellow car in background.

Oferta przesyłek kurierskich firmy DPD w Łodzi

Nic nie sprawia takiej radości jak otrzymanie paczki z rąk kuriera. No właśnie. Zanim otrzymamy przesyłkę, ktoś musi nam ją wysłać, zanim ją wyśle, musi dokonać wyboru kuriera, który dopilnuje, aby wysłana paczka doszła do adresata w stanie nienaruszonym. Przyjrzyjmy się nieco dokładniej ofercie jednej z firm. Będzie to przedsiębiorstwo o niemieckich korzeniach, a mianowicie – DPD z siedzibą w Aschaffenburgu. Firma ta codziennie od 1976 roku dba, aby przesyłki dochodziły do adresatów w stanie idealnym oraz w jak najszybszym czasie.

Ceny przesyłek krajowych

Koszt wysyłki paczki o wadze nie przekraczającej 0,5 kg to 13,99 zł. Biorąc pod uwagę ceny, jakie są na rynku za tego typu usługę, jest to kwota standardowa. Konkurencja oferuje niemalże identyczne ceny. Za paczkę o wadze od 0,5- 1 kg, zapłacimy 14,99 zł.

Wysłanie przesyłki o wadze 1-3 kg to koszt 16,99 zł, natomiast nadanie wysyłki, której waga wynosić będzie od 3-5 kg to koszt o 2 zł droższy od poprzedniej usługi.
Cena paczek cięższych delikatnie wzrasta w stosunku do poprzedników. Przesyłka o wadze od 5 do 10 kg kosztować będzie 23,99 zł, o wadze od 10-20 kg 28,99 zł, a 21-31.5 kg 33,99 zł.
Oprócz kosztów wysyłki paczki, klienci mają do wyboru usługi dodatkowe. Może to być dostarczenie paczki do godziny 9:30, jednak taka opcja to dodatkowe 90 zł. O połowę taniej może nas wynieść dostarczenie przesyłki do godziny 12:00. Kurier DPD w swojej ofercie posiada również możliwość doręczenia paczki w sobotę, wiązać się to będzie z dopłatą 10 zł do ceny wysyłki. Za odbiór paczki w punkcie Pickup nie trzeba dopłacać. Dopłacić natomiast trzeba za opakowania. Cena wynosi od 2,99 zł do 4,99 w zależności od wielkości opakowania.

Ceny przesyłek międzynarodowych

Są one zależne od państwa, do którego wysłana ma być paczka oraz od jej gabarytów. Lista państw, do których można nadać przesyłkę kurierem DPD, dostępna jest na stronie kuriera.
Przewidywany czas dostawy waha się w od 2 do 5 dni roboczych, biorąc pod uwagę, że dzień nadania przesyłki jest dniem 0. Co do kosztów, najtańsza usługa wysyłki paczki o wadze do 3 kg kosztuje 69.00 zł, zaś najwyższa cena, jaka widnieje na stronie DPD Polska to 149,00 zł za dostarczenie przesyłki do Grecji. Najmniejsza cena wysyłki paczki do 10 kg to 79,00 zł, natomiast najwyższa cena wynosi 149,00 zł. W cenniku przesyłek międzynarodowych pozostała już jedna kolumna, z kosztami wysyłki paczki o wadze do 31,5 kg. Najniższa cena wynosi 99,00 zł, największy koszt wysyłki paczki do 31,5 kg będzie wynosił 149,00 zł.

Pozostałe usługi świadczone przez DPD

Poza przedstawionymi cennikami, kurier DPD na swojej stronie internetowej umożliwia klientom wycenę oraz nadanie przesyłki online. W pierwszym kroku należy wybrać. czy paczka będzie wysyłana na teren Polski, czy też za granicę naszego kraju. Następnie należy zdecydować, czy paczka ma być dostarczona do odbiorcy czy też do punktu Pickup, po wybraniu jednej z dwóch opcji, można przejść do wpisania danych nadawcy oraz odbiorcy. W drugim kroku przechodzimy do podsumowania, następnie płatności. Ostatnim etapem jest wydruk niezbędnych dokumentów potwierdzających transakcję.
Podsumowując przedstawioną powyżej ofertę kuriera DPD, można stwierdzić, że świadczone przez tę firmę usługi są dostępne w przystępnych dla klienta cenach. Możliwość nadania paczki online jest ciekawą opcją, a klarowne menu na stronie kuriera z pewnością ułatwia nadanie przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =