Wysyłka sprzętu elektronicznego – jak go zapakować?

Jeśli zamierzasz sprzedać używany telewizor, monitor czy laptop na jednym z portali ogłoszeniowych, to musisz przygotować go odpowiednio do wysyłki. Teraz coraz częściej kupujemy w internecie, nie tylko produkty codziennego użytku, takie jak kosmetyki czy akcesoria tekstylne lub książki, ale także elektronikę. Nie ma co ukrywać, że ceny w sklepach internetowych są często korzystniejsze, niż w salonach stacjonarnych. W związku z rozwojem sprzedaży internetowej elektroniki, pojawiają się coraz częściej pytania dotyczące wysyłki sprzętu elektronicznego. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom odpowiadamy na pytanie, jak zapakować sprzęt RTV do wysyłki. Zapraszamy do lektury!

Jak zamówić kuriera? 

Aby skorzystać z usług firm kurierskich, wcale nie musisz wychodzić z domu, wystarczy internet. Na stronie platformy wysyłkowej epaka.pl znajdziesz prosty formularz. Wpisz tam dane adresowe odbiorcy i nadawcy. Podaj wymiary swojej przesyłki, określ jej wysokość szerokość, długość oraz wagę. Porównywarka wskaże ci dostępne opcje wysyłki wraz z ceną oraz przewidywanym terminem dostawy. Czas na twój ruch! Zdecyduj, która firma kurierska oferuje najkorzystniejszą usługę. Złóż zamówienie, po opłaceniu przesyłki kurier przyjedzie wprost do twoich drzwi, aby ją odebrać i przekazać do sortowni, skąd wyruszy w dalszą drogę. Od lat współpracujemy z wiodącymi firmami kurierskimi, wśród których znajdują się DPD, Geis, GLS czy UPS. Wysyłając elektronikę z epaka.pl masz pewność, że dotrze ona szybko i bezpiecznie do celu. Nie zastanawiaj się dłużej i nie wertuj stron poszczególnych przewoźników, oszczędź swój czas i pieniądze.

Wybierz swoje opcje dodatkowe 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wysyłanego sprzętu elektronicznego, podczas składania zamówienia, możesz wybrać opcje dodatkowe. Szczególnie polecamy wybór dodatkowego ubezpieczenia, które na wszelki wypadek uchroni cię przed ewentualną stratą. Dobrym rozwiązaniem jest również wykupienie opcji ostrożnie. Umieszczenie tego typu nalepki na pudełku będzie stanowić informację dla kuriera, aby zajął się twoją przesyłką szczególnie troskliwie. Już w trakcie załadunku, twoja paczka zostanie umieszczona w odpowiednim miejscu, tak aby żadne inne przesyłki jej nie przygniotły i aby nie przesuwała się w trakcie transportu. Takie oznaczenie ma znaczący wpływ na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia przesyłanego sprzętu.

Jak zapakować elektronikę do wysyłki?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, gdyż to od zapakowania zależy bezpieczeństwo przesyłanych towarów. Wysyłając urządzenia RTV, należy upewnić się, że wszelkie baterie zostały wyjęte i sprzęt jest wyłączony. Dzięki temu unikniesz przypadkowego włączenia się i trwałego uszkodzenia sprzętu. Jeśli ten etap mamy już za sobą, musimy upewnić się, że wszelkiego typu kable zostały odłączone. Należy je spakować i zabezpieczyć osobno. Teraz możesz przystąpić do właściwego pakowania. Elektronika jest sprzętem wyjątkowo wrażliwym na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, dlatego najlepiej jest wykorzystać oryginalne opakowanie, które jest idealnie dopasowane do rozmiarów urządzenia. Zawiera również folie i wypełniacze styropianowe. Oryginalne pudełko, to najlepszy sposób na zapakowanie sprzętu elektronicznego do wysyłki. Ale co zrobić w sytuacji, kiedy nie mamy takiego opakowania?

Sposoby pakowania sprzętu elektronicznego 

Wysyłając elektronikę, musimy ją zabezpieczyć. Do tego celu należy używać najwyższej jakości materiałów i super wytrzymałego kartonu. Wybierz pudełko zbliżone rozmiarem do wysyłanego sprzętu, następnie sprawdź czy nie jest nigdzie uszkodzone i czy karton na pewno zapewni maksymalną ochronę. Owiń sprzęt folią bąbelkową, najlepiej użyj kilku warstw, tak aby powietrze w bąbelkach chroniło urządzenie przed wstrząsami. Za pomocą taśmy klejącej przymocuj zabezpieczone baterie i okablowanie. Włóż całość do pudełka i sprawdź czy produkt nie przesuwa się w jego wnętrzu. Jeśli tak, to wolną przestrzeń wypełnij wypełniaczami, w postaci styropianu, piankowych chipsów czy woreczków z powietrzem. Dobrą praktyką jest również wyłożenie spodu i boków pudełka, miękkim materiałem. Gdy sprzęt nie przesuwa się już wewnątrz opakowania, masz pewność, że będzie chroniony przed upadkiem czy wstrząsami w trakcie transportu. Zamknij pudełko i zaklej je taśmą klejącą, a następnie naklej nalepki wskazujące gdzie jest góra a gdzie dół oraz informację ostrożnie. Teraz twoja przesyłka jest gotowa do wysyłki.

Telewizory i telefony w transporcie 

Szczególną uwagę należy zwrócić podczas wysyłki urządzeń z wyświetlaczami LED lub LCD. Jeśli wysyłasz telewizor, telefon, smartfon czy laptop, to musisz go dodatkowo zabezpieczyć. Użyj miękkich materiałów do dodatkowego zabezpieczenia matrycy. Nie używaj drobnych wypełniaczy, takich jak trociny, gdyż mogą się one dostać do wewnątrz urządzeń i uszkodzić je. Koniecznie zabezpiecz drobne elementy przed przesuwaniem, aby nie zarysowały delikatnych monitorów. Styropian będzie skutecznie chronił je i amortyzował wszelkie wstrząsy, dlatego warto go stosować przy pakowaniu elektroniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − cztery =