Zalety paczki za pobraniem

Czym jest przesyłka pobraniowa i jakie ma zalety? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Jest to forma płatności za zamówione w internecie towary, dzięki której płacisz za nie dopiero przy odbiorze. Jeśli więc nie chcesz ryzykować utraty pieniędzy, albo nie masz zaufania do sprzedawcy, to koniecznie skorzystaj z Cash on delivery. W jaki sposób to zrobić i jakie są zalety, wyjaśniamy poniżej.

Zamawiaj kuriera przez platformę wysyłkową 

Jeśli jesteś klientem indywidualnym, który właśnie wystawił używany rower na jednym z portali ogłoszeniowych i znalazł nabywcę, albo prowadzisz sklep internetowy, to musisz liczyć się z tym, że klienci będą preferować różne rodzaje przesyłek. Niektóre z nich mogą być opłacone zanim jeszcze zrealizujesz zamówienie, inne, tak jak przesyłka pobraniowa sprawią, że otrzymasz pieniądze dopiero po dostawie. Kiedy kurier dowiezie zamówione produkty, odbierze od adresata odliczoną kwotę na koniec dnia rozliczy się z bazą, to dopiero wtedy środki zostaną przekazane przelewem na twoje konto. Zamawiając kuriera koniecznie sprawdź poprawność danych adresowych i numer konta, gdyż nie ma możliwości przekazania tych pieniędzy gotówką czy przekazem. Wejdź na stronę epaka.pl i wypełnij formularz zamówienia kuriera, wśród usług dodatkowych zaznacz przesyłkę pobraniową. Zazwyczaj kosztuje ona od kilku do kilkunastu zł, ale czasem warto z niej skorzystać, gdyż zminimalizuje niepotrzebne kłopoty. Uiść opłatę i poczekaj na kuriera, który odbierze przesyłkę i przekażę ją do sortowni.

Zalety paczki za pobraniem 

Główną zaletą przesyłek pobraniowych jest bezpieczeństwo. Zamawiając produkty z mniejszych sklepów lub od sprzedawców indywidualnych, będziesz mieć pewność, że zapłacisz dopiero po otrzymaniu towarów. Oszczędzisz swój czas i pieniądze. Kolejną zaletą tej formy przesyłki kurierskiej jest krótszy czas oczekiwania na zamówienie. Sprzedawca nie musi czekać z wysyłką do momentu, kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na jego koncie. Może przystąpić do realizacji zamówienia niemal od razu po jego otrzymaniu. Ty szybciej otrzymasz swoje produkty i bezpiecznie zapłacisz za nie u kuriera.

Wady przesyłek pobraniowych 

Jeśli w ogóle można mówić o wadach przesyłek kurierskich za pobraniem, to jedną z nich może być to, że płatność jest możliwa jedynie gotówką. Kurierzy nie są wyposażeni w terminale, więc nie będziesz mógł zapłacić kartą. Sprawdź za pomocą śledzenia przesyłki, kiedy jest przewidywany termin dostawy, tak abyś był wtedy w domu i miał przygotowaną gotówkę w kwocie określonej przez sprzedawcę. Kurier nie posiada przy sobie pieniędzy, więc nie będzie ci mógł wydać reszty. Może się wydawać, że to wcale nie jest wada, gdyż przewaga korzyści jest zdecydowanie większa. Niestety przesyłka pobraniowa jest dodatkowo płatna. Korzystaj z zakupów przez internet z głową i minimalizuj ewentualne problemy, zwłaszcza kiedy zamawiasz drogi sprzęt elektroniczny albo produkty o znacznej wartości. Z przesyłek pobraniowych można zrezygnować w przypadku zakupów w dużych, rozpoznawalnych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + pięć =