Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy śruba ocynkowana będzie lepsza od zwykłej

Połączenia najróżniejszych konstrukcyjnych elementów przy pomocy śrub są bardzo często wykorzystywane. Jednak jeżeli konstrukcje takie znajdować się będą na otwartym powietrzu, to trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu takich połączeń. Jeżeli się tego nie zrobi, to po upływie krótkiego czasu może się pojawić korozja, a to w rezultacie narazić może całą konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest użycie zwykłych śrub ze stali i późniejsze ich pomalowanie. Zagwarantuje to odpowiednią ochronę przed korozją, lecz równocześnie później będzie wymagać systematycznej konserwacji.

Jeśli bowiem z jakiegoś powodu warstwa lakieru ulegnie uszkodzeniu, to korozja pojawić się może bardzo szybko, a jej późniejsze wyeliminowanie będzie dość kosztowne. Alternatywą dla takiego rozwiązania są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki bardzo cienkiej cynkowej powłoce takie śruby są bardzo odporne na korozję i niekorzystne działanie czynników pogodowych. Jeżeli podczas prac montażowych warstwa ochronna nie uszkodzi się poważnie, to bez żadnego problemu wytrzymają kilkadziesiąt lat bez potrzeby jakiegokolwiek działania.

Faktem jest że za takie śruby zapłacić trzeba trochę więcej, ale brak konieczności regularnego konserwowania te wyższe ceny przy zakupie powinien zrekompensować. Obecnie wybór śrub z ocynkiem na rynku jest bardzo duży, bardzo często kupić je również można w internetowej sieci. Można na przykład w oknie wyszukiwarki wpisać hasło śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby otrzymać listę sprawdzonych sklepów posiadających taki asortyment w ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz