Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie plusy posiadają bentonitowe maty

Odpowiednie zabezpieczenie obiektów przemysłowych oraz budynków przed wodą i wilgocią ma ogromne znaczenie dla ich ogólne żywotności. Stosowane są w tym celu różne techniki, jedne mniej a inne bardziej skuteczne. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się maty bentonitowe, które jak pokazuje praktyka świetnie się sprawdzają do takich zabezpieczeń. Maty tego typu wytwarza się przeważnie z trzech warstw. Dwie zewnętrzne to specjalna geotkanina o obniżonej przepuszczalności, a między nimi jest umieszczana warstwa bentonitu. Bentonit to bardzo specyficzny materiał, jaki po kontakcie z wilgocią pęcznieje, zwiększając przez to objętość i jednocześnie uszczelniając konstrukcję.

Tego typu warstwa nie jest przepuszczalna dla wody, dzięki czemu konstrukcja obiektu jest bardzo dobrze chroniona. W procesie produkcji tego typu mat wykorzystuje się między innymi technologię igłowania, która gwarantuje dobre zespolenie i przy tym zapobiega zmianie miejsca przez bentonit. Geotkaniny również posiadają wysokie wytrzymałościowe parametry, dzięki czemu przy normalnym użytkowaniu nie będą ulegały mechanicznym uszkodzeniom. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to niektórzy producenci stosują dodatkowe polimerowe powłoki, posiadające zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Dużą zaletą takich mat jest wszechstronność użytkowania. Świetnie się one sprawdzają do izolacji podziemnych części budynków, takich jak na przykład garaże podziemne, piwnice czy tunele. Niejednokrotnie stosuje się je także jako uszczelnienia do stawów, zbiorników wodnych czy przeciwpowodziowych wałów.

Można je stosować w praktycznie każdych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Ważne jest tylko to, aby sam proces montażu wykonany został we właściwy sposób, wytwórcy podają tu dokładne instrukcje, jak ma to być realizowane. Osoby interesujące się bardziej tą tematyką mogą w podać w wyszukiwarce hasło geotextiles i zapoznać się z wyświetlonymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz