Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kto powinien się postarać o zrobienie energetycznego świadectwa

Parę lat temu nastąpiło trochę zmian w regulacjach związanych ze świadectwami energetycznymi. Całkiem niedawno jeszcze obejmowały one jedynie obiekty wybudowane po 2009 roku, lecz obecnie ten obowiązek objął wszystkie. Przy starszych budynkach nie trzeba od razu ich robić, za to są konieczne w przypadku sprzedaży czy wynajmu. Wówczas kopia takiego dokumentu przekazana zostać musi nowemu kupującemu albo najemcy. Jednak i tu są planowane zmiany, niewykluczone że za jakiś czas trzeba będzie ono konieczne dla każdego bez wyjątku, nawet takiego który nie jest wynajmowany czy sprzedawany.

Samo Świadectwo energetyczne Police jest dokumentem, który przede wszystkim zawiera informacje na temat zapotrzebowania nieruchomości na energię. To zapotrzebowanie przede wszystkim dotyczy ogrzewania i chłodzenia, ale też wentylacji czy podgrzewania wody. W dokumencie tym muszą być zawarte informacje o rodzaju i przeznaczeniu budynku, roku w którym został oddany do użytku a także powierzchni całkowitej i ogrzewanej.

Do oceny energetycznej charakterystyki budynku brane są też pod uwagę wskaźniki zapotrzebowania na energię. Obowiązek posiadania tego dokumentu daje z jednej strony informację na temat tego, jakich wydatków możnasię spodziewać podczas użytkowania, a z drugiej skłania inwestorów do poszukiwania rozwiązań zmniejszających energetyczne zapotrzebowanie. Takie Świadectwa energetyczne Police nie są zbyt trudne do uzyskania, ponieważ ich wykonywaniem zajmuje się wiele osób.

Trzeba się jednak liczyć z pewnymi kosztami, jakie w dużym stopniu zależą od rodzaju obiektu oraz jego położenia. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych za zbadanie niewielkiego mieszkania do blisko tysięcy za budynki wielorodzinne. Lecz jest to niewielki wydatek w porównaniu z grzywną, która może zostać nałożona nakładana na osoby nie dysponujące takim dokumentem. Grzywna taka wynieść może nawet do 5 tysięcy, i obejmuje także wystawienie świadectwa na podstawie nieprawdziwych danych. Świadectwa są wystawiane na okres dziesięciu lat, który może ulec skróceniu w przypadku jakiś poważniejszych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz