Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie sprawy zwracać uwagę przy wyborze kompresora śrubowego

Pośród wielu urządzeń stosowanych w pneumatyce spora ilość inżynierów sięga chętnie po kompresory śrubowe. Te urządzenia posiadają mało typową konstrukcję, złożoną z dwóch obracających się w odwrotnym kierunku wałów. Dzięki temu dają płynność dostarczania powietrza, a także duże możliwości jeśli chodzi o regulację ciśnienia. Ze względu na swoją specyfikę działania zdecydowanie zaleca się ich używanie do ciągłej pracy. Wynika to z faktu, że uzyskanie odpowiednich warunków działania będzie wymagało podgrzania oleju we wnętrzu do odpowiedniej temperatury, a to potrwać może nawet blisko godzinę. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy na parę ważnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności moc kompresora należy dopasować do konkretnego celu. Rzecz jasna jakaś rezerwa powinna być zostawiona, lecz nie warto za bardzo przesadzać.

Zwłaszcza że większy sprzęt to również konieczność zorganizowania mu odpowiedniego miejsca, oraz zasilania i wentylacji. Podczas oceny kosztów trzeba też wziąć pod uwagę wydatki związane z energią. W przypadku lepszych producentów tego typu dane z reguły będą dostępne, co umożliwi oszacowanie całościowych wydatków na użytkowanie sprzętu. W tych kosztach należy też uwzględnić przeglądy serwisowe i konieczność wymiany niezbędnych akcesoriów eksploatacyjnych. Warto zastanowić się również nad zakupem różnych dodatkowych urządzeń, jakie mogą znacząco ograniczyć wydatki na eksploatację.

Na pewno mocno na to wpływają wymienniki ciepła, pobierające energię z chłodzącego układu kompresora i przekazują ją do instalacji grzewczej albo ogrzewania wody. Jeśli będzie chodziło o gwarancję, to dzisiaj standardem wśród lepszych firm będzie dwa lata. W wielu przypadkach można ten okres wydłużyć za dodatkową opłatą, lecz tu już trzeba indywidualnie podjąć decyzję. Na pewno dużo przydatnych informacji na temat doboru kompresorów i ich działania uzyskać można odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny. Dużo wiedzy w tym temacie będzie także do znalezienia w internecie, przykładowo w serwisie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz