Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze informacje w temacie certyfikatu energetycznego

Podstawowe informacje na temat certyfikatu energetycznego można odnaleźć na stronie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo charakterystyki energetycznej ukazuje zapotrzebowanie nieruchomości na energię niezbędną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej a także klimatyzacji i oświetlenia. Dodatkowo określa on miejsca pochodzenia energii oraz wytwarzanie dwutlenku węgla przez wyznaczony budynek. Wystawiona charakterystyka energetyczna umożliwi ustawienie budynku w klasyfikacji energetycznej na podstawie energii koniecznej do prosperowania mieszkania, z uwzględnieniem zastosowanych opcji powiązanych z elementami konstrukcji i instalacji.

Świadectwo to jest nową częścią dokumentacji technicznej budynku. Aktualne przepisy wyraźnie wskazują, że certyfikat energetyczny powinien mieć każdy dom, mieszkanie, lokal usługowy, czy magazyn. Agencja wystawi dla zleceniodawców tego typu dokument w terminie od 3 do 5 dni, lub nawet w dobę, jeśli ktokolwiek tego będzie potrzebować.

Dlatego dotychczas zgłaszający się zleceniodawcy są bardzo zadowoleni ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zarejestrowane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków a także dostaje spersonalizowany numer. Certyfikaty wykonywane przez inżynierów mających do tego odpowiednie pełnomocnictwa są zgodne z obowiązującym prawem. Jeśli świadectwo energetyczne nie zostanie dla danego obiektu wykonane, to właściciel może otrzymać grzywnę oraz zakaz zawierania umów powiązanych z nieruchomościami. Przygotowane świadectwo energetyczne obowiązuje przez 10 lat od momentu zrobienia lub do czasu, w jakim w określonym budynku będą przeprowadzane zmiany termomodernizacyjne.

Świadectwa sporządzone są zarówno w formie elektronicznej, ale też formie drukowanej. Są one respektowane przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, jak i przez PINB. Jest to istotna część bazy danych przypisanej do wynajmu, sprzedawania lub pozwolenia na użytkowanie budynku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz