Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Oświetlenie LED – jakie ma najważniejsze zalety i wady

Całkiem niedawno jeszcze klasyczne żarówki stanowiły spore obciążenie dla rachunków domowych, z uwagi na sporą ilość zużywanego prądu. Naprawdę dużo zmian nastąpiło w chwili, w której na rynku zaczęło się pojawiać oświetlenie ledowe, które zmieniło całkowicie podejście do sposobu, w jaki wykorzystać można żarówki. Przede wszystkim żarówki led potrzebują znacznie mniejszą ilość prądu niż klasyczne szklane żarówki. Może to nawet być kilkanaście razy mniej, więc przekłada się dość mocno na rachunki.

W skali jednego mieszkania czy domu oszczędzić można nawet do kilkudziesięciu złotych za miesiąc, co daje ogólnie naprawdę duże oszczędności. A na nie również mocno wpływa następna cecha tej technologii, czyli długa żywotność. Tradycyjne żarówki działały przez określoną ilość godzin, po czym po prostu się paliły. Sporo z nich nawet nie dożywało nawet roku, co jest bardzo niewiele w stosunku do ledów. Tu wytwórcy zapewniają, że będą one sprawne przez nawet kilkadziesiąt tysięcy, co przekłada się ostatecznie na przynajmniej parę lat używania w zwykłych warunkach. Co ważne, tego typu żarówki nagle się nie zużywają, a stopniowo się zmniejsza ich poziom wydajności, dzięki czemu nie ma żadnego ryzyka, że zostanie się nagle bez światła w domu.

Niska ilość potrzebnej do zasilania energii ma też przełożenie na praktyczne zastosowanie. Dawne szklane żarówki bańkowe nagrzewały się dość mocno, co przy styczności z materiałem, który się dobrze pali spowodować by nawet mogło pożar. W przypadku ledów nie ma takiego problemu, ponieważ w zasadzie wcale się one nie nagrzewają. Dzięki temu można je wykorzystać w wszechstronny sposób, a pomysłów i inspiracji na to wcale nie brakuje. Dużym zainteresowaniem, poza klasycznymi żarówkami, na przykład się cieszą Taśmy cob, jakie można bardzo ciekawie zaaranżować. Żeby tych inspiracji poszukać, to wystarczy zresztą zobaczyć co dostępne jest na rynku. Dobrym miejscem na to będzie hurtownia led, gdzie w razie potrzeby od razu będzie można zrobić zakupy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz