Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe rodzaje studni do domowego użytku

W naszym kraju jest wiele miejsc, do których nie będzie możliwe doprowadzenie bieżącej wody. A że jest ona niezbędna i konieczna do normalnego funkcjonowania, to trzeba ją zapewnić w jakiś inny sposób. Obecnie przeważnie są do tego wykorzystywane studnie Śląsk, występujące w paru odmianach. Tego typu studnię może sobie zresztą postawić każdy kto ma działkę, a wodę z niej używać na przykład do celów gospodarczych czy podlewania ogródka. Dużym plusem wykopania studni jest brak płacenia za wodę, jeżeli zużycie dzienne nie będzie przekraczać ustalonej wielkości, to nic nie trzeba płacić. Jeszcze jakiś czas temu często były kopane studnie kręgowe, które mają jednak kilka istotnych wad.

Po pierwsze używają one pokłady wody położone najpłycej, które narażone być mogą na szereg różnych zanieczyszczeń, a także coraz częściej możliwość wyschnięcia. Co prawda koszt ich zrobienia jest stosunkowo niski, ale odchodzi się od nich coraz częściej na rzecz studni głębinowych. Jak sama ich nazwa wskazuje, studnie głębinowe koniaków korzystają ze znacznie głębiej położonych warstw wodonośnych, niekiedy sięgających nawet poniżej 30 metrów od powierzchni gruntu. Zupełnie inna jest też technologia wykonania, ponieważ w przypadku tego rozwiązania będzie potrzebna specjalna elektryczna pompa oraz zestaw rur i filtrów. Zależnie od warunków, które panują na działce oraz głębokości koszty wykonania tego typu studni zaczynają się od około kilkunastu tysięcy złotych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz