Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Środki do regeneracji do silników i skrzyń biegów – jak je stosować

Chyba każdy właściciel samochodu chce, aby jego auto służyło mu możliwie jak najdłużej. Jednak aby rzeczywiście ta, to o taki pojazdy należy zadbać odpowiednio, na przykład regularnie wymieniając filtry i oleje. Jednak nawet mimo zastosowania dobrych jakościowo olejów i tak jakieś zużycie elementów wewnętrznych może się pojawić, zwłaszcza jeżeli przejechana będzie duża liczba kilometrów.

Dlatego też od pewnego stosować można różnego rodzaju preparaty do regeneracji, przy pomocy jakich ograniczyć można zużywanie. Te preparaty tworzą na pracujących elementach ceramiczną warstwę. Warstwa ta jest cienka, a równocześnie bardzo twarda. Równocześnie dobrze się ślizga, co niesie ze sobą liczne korzyści. Przede wszystkim dzięki niskiemu tarciu zmniejszają się opory całego układu i potrzebuje on mniejszą energię do ruchu.

W niektórych przypadkach uzyskać można oszczędności na zużyciu paliwa przekraczające dziesięć procent, czyli tak mało wcale to nie jest. Dodatkowo twarda powłoka to mniejsze zużycie poszczególnych elementów w czasie pracy i tym samym wydłużenie żywotności silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, ponieważ środki do regeneracji można też stosować w innych układach, typu skrzynie biegów czy przekładnie. W ich przypadku użycie takich środków ogranicza głośność pracy i wibracje, poprawiając tym samym płynność działania. A stosowanie ich jest bardzo proste bez potrzeby wizyty u mechanika czy demontażu silnika. Najczęściej starczy wlać wyznaczoną ilość preparatu przez wlew oleju, zależnie od zrobionego przebiegu oraz rozmiaru jednostki.

Nie ma ograniczeń ze względu na stosowane paliwo ani też stopień zużycia, przy mocniej użytkowanych jednostkach być może należy zwiększyć trochę ilość zastosowanego środka. Osoby bardziej zainteresowane tym tematem dużo informacji znajdą w internecie. Wystarczy że w wyszukiwarce wprowadzą hasło regeneracja silników czterosuwowych i przeglądną zwrócone strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz