Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich przypadkach naprawić można główną płytę w laptopie

Zepsuty laptop jest dla wielu osób dużym utrudnieniem, ponieważ wtedy nie będą oni mogli do używać. Poza tym liczyć się trzeba z jakimiś kosztami, wiążącymi się albo z naprawą, albo z kupieniem nowego urządzenia. Niejednokrotnie powodem awarii są różnego rodzaju usterki układów na płytach głównych. Przy niektórych modelach wręcz wiadomo, co psuje się najczęściej, jeśli inżynierowie zrobili jakieś błędy w czasie projektowania. Jeżeli faktycznie zdarzy się taka sytuacja, to trzeba się dobrze zastanowić co robić. W wielu przypadkach bowiem skuteczne naprawienie płyty głównej jest jak najbardziej wykonalne, lecz nie zawsze będzie ekonomicznie opłacalne. To ma miejsce na przykład jeżeli się zepsuje graficzny procesor.

Bez problemów znajdzie się takie układy w sklepach, lecz ich koszt może sięgać tysiąca złotych, a przecież jeszcze trzeba do tego doliczyć robociznę. A za podobną kwotę można kupić używany, porównywalny sprzęt, i nie przejmować się żadnymi naprawami. Lecz sporo usterek, na przykład związanych z zasilaniem, da się naprawić dużo taniej, i wówczas rzeczywiście warto zdecydować się na coś takiego. Jednak bez zdiagnozowania trudno będzie określić koszty naprawy, a ta możliwa będzie jedynie po dowiezieniu urządzenia do serwisu. Z reguły taka diagnoza polega na rozmontowaniu laptopa i sprawdzeniu napięć w poszczególnych charakterystycznych miejscach.

Dlatego też serwisanci korzystają niejednokrotnie ze schematów głównych płyt poszczególnych producentów, które znaleźć na przykład można w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło boardview asus, a później przejrzeć otrzymane strony. Jeśli namierzy się uszkodzenie i właściciel sprzętu podejmie decyzję o naprawie, to trzeba ją będzie jeszcze odpowiednio wykonać. Główne płyty to skomplikowane elementy, i potrzebują dużej dokładności i precyzji, ale też i doświadczenia osoby, która to wszystko będzie robić. Dlatego też do takich napraw potrzebne będą specjalistyczne urządzenia, zwykła lutownica i odsysacz raczej nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz