Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu po kąpieli czasami swędzi skóra

Jeśli ktoś wychodzi z wanny lub spod prysznica i będzie go przy tym swędziała skóra, to może być to skutkiem wielu różnych rzeczy. Niekiedy powody są naprawdę błahe i łatwe do wyeliminowania, a niekiedy będzie to jednak jakaś poważniejsza choroba. Dlatego też jeśli tego typu swędzenie będzie się dłużej utrzymać, to warto skonsultować się jednak z jakimś lekarzem, bo być może to będzie coś bardziej poważnego. Czasami na takie dolegliwości skarżą się osoby chorujące na niewydolność nerek, zapalenie wątroby czy nawet niektóre nowotwory. Lecz nie zdarza się to często, dużo częściej będzie to jednak rezultatem jakiegoś podrażnienia. W pierwszej kolejności warto zwrócić swoją uwagę na to, jaką się ma skórę. Jeśli jest ona delikatna i sucha, to przedłużające się kąpiele spowodować mogą pojawienie się swędzenia. W czasie nich ta nieduża ilość serum zostanie zmyta, i to tylko pogłębi powstałe dolegliwości. Niezbyt korzystnie działa również zbyt gorąca woda oraz zawartość w niej chloru.

Co ciekawe, problemy ze swędzeniem pojawiają się też często u osób, które często i długo się myją, używając przy tym gąbek czy rękawic. Przy takich kąpielach naturalna warstwa ochronna nie ma okazji, aby się odbudować, i na skórze zaczynają się pojawiać różnego rodzaju zaczerwienienia czy podrażnienia. Z tego też powodu bardzo często wystarczą niewielkie zmiany nawyków, żeby skutecznie wyeliminować problem ze swędzeniem po kąpieli. Pasuje przy tym się wspomagać odpowiednimi kosmetykami, które także mają tutaj ogromny wpływ. Jeżeli zawierać one będą jakieś uczulające czy podrażniające substancje, takie jak barwniki, konserwanty czy detergenty, to może to powodować najróżniejsze uczulenia i alergie.

Z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie preparatów delikatnych, opartych przede wszystkim na naturalnych składnikach, i mających w sobie dużo nawilżających substancji. Po inne wskazówki w tym temacie sięgnąć można do internetu, można je między innymi znaleźć na stronie takiej jak chociażby ducastel.pl/swedzaca-skora-po-prysznicu-dlaczego-sie-pojawia-i-co-ja-powoduje/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz