Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie rzeczy zwracać uwagę przy wyborze szafy rack

Współczesny sprzęt serwerowy i sieciowy jest znormalizowany, a do jego przechowywania używane są przeważnie. Jest to naprawdę wygodne i praktyczne rozwiązanie, i stanowi obecnie standard jeśli chodzi o infrastrukturę IT. Takie szafy dostępne są w wielu różnych wielkościach i wzorach, posiadać też mogą zróżnicowane wyposażenie. W teorii nie powinno więc być problemów z ich wybraniem, ale w praktyce należy na kilka ważnych kwestii zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy zacząć od zastanowienia się, czy taka szafa ma być w wersji wiszącej czy stojącej.

Te pierwsze dobrze się sprawdzają na korytarzach czy w małych biurach, gdzie po prostu jest za mało miejsca aby postawić coś na podłodze. Pamiętać jednak należy, że ilość mieszczącego się w środku sprzętu będzie dość ograniczona. Uwzględnić też trzeba ciężar urządzeń włożonych do środka, i dobrać ewentualnie najważniejsze parametry szafy także pod tym kątem. Kłopotów z miejscem nie powinno być, jeżeli ktoś będzie się decydował na szafę stojącą. Takie modele wyposażone są przeważnie w zestaw kółek, dzięki którym można je łatwo przestawiać, lecz nie jest to standardem. Następną ważną kwestią przy wyborze będą akcesoria, a tu jest naprawdę sporo możliwości. Oczywiście wiele z akcesoriów czy udogodnień wiąże się z dodatkowym kosztem, dlatego podczas wyboru warto się dobrze zastanowić, czy faktycznie będą one potrzebne.

Na pewno pomyśleć należy o solidnym zamku, jeśli 19″ szafa rack będzie się znajdować w miejscu, w którym pojawić się mogą jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeśli takie miejsce narażone będzie na różnego rodzaju zanieczyszczenia, to należy zastanowić się nad zakupem szafy mającej lepszą klasę szczelności. Jeżeli planuje się robić coś częściej przy umieszczonym w środku sprzęcie, to warto pomyśleć o ściąganych panelach bocznych lub wersji z dwoma sekcjami, takie rozwiązania ułatwiają znacząco codzienną pracę. Gniazdo uziemiające, odpowiednia ilość otworów na wentylatory czy też nóżki samopoziomujące to kolejne ciekawe akcesoria, które posiadać powinna dobra szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz