Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu pożyczki unijne są tak popularne

Jeśli jakaś firma potrzebuje pozyskać środki na swój rozwój, to ma wiele możliwości. Zawsze może skorzystać chociażby z kredytów i pożyczek komercyjnych, lecz w ich przypadku trzeba się liczyć z dość wysokim kosztem. Pomyśleć też można o innym rozwiązaniu, które cieszy się od dawna dużym zainteresowaniem, którym jak kredyt unijny dla firm. Unia Europejska posiada ogromne fundusze, które są przeznaczane na rozwój rynków lokalnych oraz wspieranie przedsiębiorczości. Duża część tego typu środków to bezzwrotne dotacje, przy ich pomocy przez ostatnie lata zrealizowano naprawdę dużo rozmaitych inwestycji. Ale jakaś pula jest też przeznaczona na kredyty, jakie się przyznaje na znacznie korzystniejszych warunkach niż bankowe. Z tego też powodu cieszą się one dużą popularnością wśród przedsiębiorców, pomimo że do ich uzyskania trzeba spełnić szereg warunków. Przede wszystkim pożyczkobiorcy liczyć mogą na dużo korzystniejsze oprocentowanie, niż w przypadku komercyjnych produktów. Całkiem niedawno jeszcze niektóre z pożyczek w ogóle go nie miały, tak samo jak prowizji za udzielenie, i trzeba było oddać jedynie kapitał. Obecnie liczyć się trzeba z kilkuprocentowymi odsetkami, lecz jest to i tak znacznie mniej niż w przypadku banku.

Tego typu pożyczka unijna jest udzielana przez bank BGK, który współpracuje z rozmaitymi instytucjami finansowymi i bankami, i tak naprawdę to one pośredniczą we wszystkim. Z oferty pożyczek skorzystać może dość szerokie grono beneficjentów, począwszy od małych i średnich firm, przez spółdzielnie i jednostki samorządu terytorialnego, a kończąc na bezrobotnych osobach które planują założenie działalności. Bardzo różne może być także wykorzystanie udzielanych kredytów i pożyczek. Pewna ich część jest oferowana na rozpoczęcie działalności, zwłaszcza dla osób nie mających pracy. Pożyczki rozwojowe przeznaczać można na rozbudowę swojej firmy czy kupno urządzeń i maszyn, można też wnioskować o pożyczkę obrotową, z której finansować będzie można bieżące wydatki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz