Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Monitoring – jakie opcje w tym temacie mają właściciele domów

Właściciele mieszkań i domów mają wiele opcji, żeby je zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Oczywiście takiego stuprocentowego zabezpieczenia zrobić się nie da, jeśli włamywacz będzie zdeterminowany, to znajdzie sposób żeby jednak do środka wejść. Jednak każda postać ochrony będzie w jakiś sposób odstraszać, a część z nich pozwoli w razie potrzeby zidentyfikować złodziei. Po pierwsze zadbać należy o porządny monitoring. Rozmieszczone w odpowiednich miejscach kamery będą nagrywać wszystko co się będzie działo we wnętrzu, a niejednokrotnie umożliwią również podgląd na żywo. Jednak żeby takie nagrania były później do wykorzystania, to kamera IP kopułkowa Hikvision musi mieć odpowiednią jakość. Przede wszystkim kluczowa jest rozdzielczość, bo od tego będzie zależało, jak wyraźne będzie nagranie. Obecnie normą staje się powoli format Full HD, mający rozdzielczość 1920×1080 pikseli.

Zapewnia on wystarczającą jakość do tego, żeby odróżnić wszystkie szczegóły, co w przypadku potrzeby identyfikacji włamywaczy ma kluczowe znaczenie. Wybierając tego typu kamerę powinno się unikać modeli podejrzanie tanich, bowiem niejednokrotnie dysponować one będą kiepską jakością, mimo posiadania teoretycznie odpowiednich parametrów. Byłoby dobrze, żeby takie urządzenia posiadały także wsparcie w postaci podczerwonych diod. Znacząco się dzięki temu poprawia jakość nagrywanych nocą obrazów, a takiego promieniowania nie widać zupełnie po wejściu do pomieszczenia. Rejestrowaniem obrazów z kamer będzie się zajmował rejestrator monitoringu NVR Hikvision.

Dobrze żeby on obsługiwał kilka dysków twardych o dużej pojemności, co umożliwi przetrzymywanie większej liczby nagrań. Kamery pracujące poza budynkiem powinny posiadać obudowy zapewniające odpowiednią szczelność. Dodatkowym zabezpieczeniem domu może też być rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Umożliwi on pełną kontrolę tego, kto chce wejść na posesję, wraz z wygodną obsługą przy otwieraniu. Przy zakupach tych urządzeń w zamówieniu znaleźć się od razu może grzejnik konwektorowy f125 500W, wtedy wszystko przesłane zostanie jedną paczką.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj komentarz