Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy opłaca się kupować urządzenie do styropianu

Ten, kto kiedykolwiek ciął arkusz styropianu za pomocą noża, wie jakie to było uciążliwe i niewygodne. Przy jednym czy kilku cięciach można sobie jeszcze jakoś dać radę, ale jeśli trzeba by było to codziennie robić, to na pewno tego typu praca stałaby się mocno uciążliwa. Z tego też powodu firmy pracujące na co dzień ze styropianem z pewnością powinny pomyśleć o tym, żeby się u nich pojawiła profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu jest bowiem niezastąpione w takich pracach, przyspieszając je znacząco, ale także zapewniając większą precyzję.

Zasada działania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez który puszczony jest prąd wytworzony przez odpowiedni zasilacz. Przepływający prąd powoduje nagrzewanie drutu, a to pozwala z kolei skutecznie ciąć styropian. Nie powstają przy takiej operacji żadne niepotrzebne zanieczyszczenia czy odpadki, a sama krawędź jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki dużej szerokości przeważnie docinać można wszystkie standardowe arkusze, w tym również po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tym sposobem jest bardzo dokładne, bo cała krawędź robiona jest za pomocą prostego, sztywnego drutu, więc nie problemów z tym, że coś nagle ucieknie. Niekiedy pojawia się też konieczność pocieniowana styropianowej płyty, w celu dopasowania jej do jakiegoś miejsca. W takim przypadku gilotyna do cięcia styropianu również sobie powinna poradzić, bowiem wystarczy ustawić drut w odpowiednim miejscu, dobrze go przymocować i za kilka minut wszystko będzie zrobione.

Dobre modele gilotyn do cięcia posiadają jeszcze jedną potrzebną funkcję. Przy wykończeniach ociepleń często dołożyć trzeba niewielkie, nietypowe elementy, aby wszystko spasowało do siebie. Jeśli oporowy drut zostanie przymocowany w pionie, to wówczas da się przy jego pomocy wycinać nawet skomplikowane kształty. Tym sposobem w tego typu sytuacjach również odpadnie konieczność mało wygodnego cięcia nożem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz